• BIST 103.267
  • Altın 197,713
  • Dolar 4,7110
  • Euro 5,4950
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 25 °C
  • Antalya 24 °C
  • Muğla 21 °C
  • Çanakkale 18 °C

Gemi Adamları Yönetmeliği'nde değişiklik

Gemi Adamları Yönetmeliği'nde değişiklik
11 Ağustos Perşembe günü Resmi Gazete'de yayınlanan Gemi Adamları Yönetmeliği'nde bir takım değişiklikler meydana geldi.

Gemi Adamları Yönetmeliği'nde değişiklik

11 Ağustos Perşembe günü Resmi Gazete'de yayınlanan Gemi Adamları Yönetmeliği'nde bir takım değişiklikler meydana geldi.

İşte o değişiklikler;

MADDE 1 – 31/7/2002 tarihli ve 24832 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gemiadamları Yönetmeliğinin geçici 9 uncu maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“GEÇİCİ MADDE 9 – Bu Yönetmelik hükümlerine göre; dört yıllık fakülte ve yüksekokulların deniz ulaştırma ve işletme, deniz işletmeciliği ve yönetimi, gemi inşaatı mühendisliği, gemi inşaatı ve deniz teknolojisi mühendisliği, gemi makinaları mühendisliği ve makine mühendisliği bölümlerinin lisans programından mezun olanlar ile A-II/1 ve A-III/1 müfredat programlarını uygulayan iki yıllık meslek yüksekokulu mezunu olanlardan, uzakyol vardiya zabitliği veya uzakyol vardiya mühendisliği fark derslerini almak için İdare tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarına14/3/2011 tarihine kadar kayıt yaptıran öğrencilerin uzakyol vardiya zabitliği ve uzakyol vardiya mühendisliği / makinistliği yeterliklerine başvuru hakları saklıdır.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Denizcilik Müsteşarlığının bağlı olduğu Bakan yürütür.www.DenizHaber.Com.tr

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
DENİZ
12 Ağustos 2011 Cuma 11:55
NERESİDİR ?
OKUMAKSA KİTAPTA OKULDA BİLGİ ÖĞRENİLİR,FAKAT PRATİK ÇALIŞMAKSA ODA DENİZDE ÖĞRENİLİR ? DENİZDE NEREDE ÖĞRENİLİR ? TABİKİ GEMİDE.PEKALE GEMİDE OKULDA ALDIĞI BİLGİ EĞİTİM HAFIZASI YÜKLENMİŞ GENÇLERE UYGULAMAYI ÖĞRETMEYİ KİM YAPAR ? OKUDUĞU OKULDAKİ HOCALAR VEREMEZ,DENİDE GEMİ ÜZERİNDEKİ ASIL HOCALAR OLAN GEMİ KAPTANLARI VE MAKİNE MÜHEDİSLERİ ÖĞRETİR.OKULDA VERDİĞİ DİPLOMA KAĞITTIR.DİPLOMA ALIP APALET ALMAKLA KAPTAN MK.MÜHENDİSİM OLDUMLA DEĞİLDİR. ESAS EĞİTİM KADAME VERME GEMİDE KAPTANLARIN VE MK MÜHENDİSLERİN VERDİĞİ EĞİTİMLERDİR.MEZUN OLAN GENÇ FİDAN GENÇLER GEMİLERE DİREK OLAK YETKİLİ KONUMA VERİLMESİN.4.CLÜK İÇİN 2 SENE,3.CÜLÜK İÇİN 3 SENE,IKINCİLİK İÇİN 4 SENE,EMİ KAPTANI VE BAŞ MÜHENDİSLİK İÇİNDE AKDENİZ İÇİNDE 2 SENE VE OKYANUS İÇİNDE 2 SENE EĞİTİMLE BU GENÇLERE ESAS DİPLOMA VE APALET VERİLMESİ GEREKLİ.DENİZ DENİZDİR.SU ÜSTÜNDEKİ BİNDİĞİN TEKNEYİ ÖĞRENMEKTİR. NEYE KARŞI ? DENİZE-RÜZGARA-PERSONEL İÇİ EĞİTİM DAVRANIŞA KARŞI ÖĞRENMEKTİR.YOK OYLE OL KAPTAN MK MÜHD TESLİM AL GEMİYİ.KARIŞTIRILDI SINIFLAR,KİM NEREDE NASIL DURACAĞINI BİMİYOR.HER KAFADAN SES GELMESİN.YOL GEÇEN HANI DEĞİLDİR,DENİZ-RÜZGAR-GEMİ.
81.214.71.174
Deniz Eser
12 Ağustos 2011 Cuma 10:02
Zamanlama
Zamanlama cok enteresan degil mi ?
90.158.32.180
İlter GÖKCAN
12 Ağustos 2011 Cuma 09:51
HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN
Merak ediyorum hakikaten “Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi” bölümü Uzak Yol Vardiya Zabitliği yapabilecek dersleri görüyor mu acaba? Son dönemlerde bölümler iyice birbirine karıştırılmaya başlandı? Acizane fikrim sorulacak olursa herkes kendi mesleğini yapsın arkadaş. Bir iki ders görülüyor diye branşlar birbirlerinin işini aşını çalmaya başlamasın hem bu bilimsel bir yaklaşım olmaz. Bana göre Uzak Yol Kaptanlığı yapabilmek için en az 1 sene hazırlık olmak üzere bu bölümün kendi fakültesinden mezun olunması şartı sağlanması gerekir. Az mezun olunuyor ise ona göre fakülte açılsın. Bence artık bu konuda lise veya iki yıllık okullarında kaptan yetiştirmemesi gerekir. Bu işinde uzak yolu yakın yolu olmaz. Kaptan kaptandır. Şehir içinde onca yoğun trafikte araba kullan diyeceksin otobanda kullanamazsın diyeceksin olmamalı öyle şey saygılarımla.
212.174.143.129
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim