• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 26 °C
  • Antalya 30 °C
  • Muğla 22 °C
  • Çanakkale 24 °C

Akar, Arkas ve İnce Kariyer Günleri'nde

Akar, Arkas ve İnce Kariyer Günleri'nde
Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri’nin ikinci gününde İnce Denizcilik, üçüncü gününde ise Akar Denizcilik ve Arkas Denizcilik yöneticileri öğrencilerle buluştular.

KIŞ KARİYER GÜNLERİ'NİN İKİNCİ GÜNÜ’NE İNCE DENİZCİLİK, ÜÇÜNCÜ GÜNÜNE İSE AKAR VE ARKAS DENİZCİLİK KATILDI

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri’nin ikinci gününde İnce Denizcilik, üçüncü gününde ise Akar Denizcilik ve Arkas Denizcilik yöneticileri öğrencilerle buluştular.

Konuklar hem şirketlerindeki gelişmeleri ve insan kaynakları politikalarını açıkladılar, hem de öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

İNCE DENİZCİLİK

7 Aralık 2010 günü gerçekleşen oturumda İnce Denizcilik Teknik Müdürü Ahmet Yaşar Canca şirket profillerini açıklayarak İnce Denizcilik’i tanıtan bir multivizyon gösterisi sundu. İnce Denizcilik’in kuru yük piyasasında önemli bir rol oynadığını belirten Canca gemilerde sadece Türk personel çalıştırdıklarını ve bunun bir şirket politikası olduğunu belirtti. İnce Denizcilik İnsan Kaynakları Müdürü Mine Türkeri ise İnce Denizcilik’in şirket politikalarını anlattı.
Toplantıda Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin meslek ve şirket hakkındaki sorularının cevaplanmasını takiben konuklara Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 3. Sınıf öğrencileri Serhat Erkara ve Gökhan Özsöz tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

AKAR DENİZCİLİK

8 Aralık 2010 günü sabah oturumuna AKAR Denizcilik adına, AKAR Grup Tanker Departmanı Personel Müdürü Tibet Özay, Kuruyük Departmanı Personel Müdürü Erkan Erkan ve Güverte Enspektörü Murat Öztürk katıldı.
Konferansta Akar Denizcilik'in kısa bir tanıtım filminin ardından şirket hakkında öğrencilere ayrıntılı bilgiler verildi. Ayrıca Akar Denizcilik’in Yalova tersaneler bölgesinde kurmayı planladığı tersane yatırımı açıklandı. Kuruyük Departmanı Personel Müdürü Erkan Erkan da şirketlerinde herkese eşit ve saygılı bir yaklaşımın personel politikaları olduğunu belirtti.
DEÜ Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin sorularını yanıtlayan AKAR yöneticilerine, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 3. sınıf öğrencileri Tarık Aksakar, Mehmet Acar ve Süleyman Karaca tarafından teşekkür plaketleri verildi.

ARKAS DENİZCİLİK

8 Aralık 2010 günü öğleden sonra oturumunda Arkas Denizcilik adına, İnsan Kaynakları Müdürü Alaattin Kurt, Güllük Limanı Baş Kılavuz Kaptanı Çağatay Durukan, Uzakyol Vardiya Zabiti Çağrı Yılmaz ve DEÜ Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi İsmail Cem Tamkuru katıldı. Konferansta Arkas Holding’in tanıtım filminden sonra her yer yıl stajyerlere yönelik düzenlenen anket sonuçları karşılaştırmasını açıklayan Kurt şirketin stajyer politikasından bahsetti ve yeni Arkas Stajyer Politikası’nın ciddi sonuçlar verdiğini söyledi.

Stajyerlerin ucuz iş gücü değil, eğitilmesi gereken zabit adayları olduğunu söyleyen Alaattin Kurt öğrencilere staj başvuru süresince yapılması gerekenleri açıkladı. Stajını Arkas Denizcilik bünyesinde yapan İsmail Cem Tamkuru stajyer politikasının devreye girmesinden sonra Arkas gemilerinin de denizcilik eğitimi için çok yararlı olduğunu söyledi. DEÜ Denizcilik Fakültesi mezunu Uzakyol Vardiya Zabiti Çağrı Yılmaz öğrencilere Arkas Denizcilik’e ait gemilerdeki çalışma ortamından bahsetti. Eski bir Arkas çalışanı olan Güllük Limanı Baş Kılavuz Kaptanı Çağatay Durukan ile geçen keyifli bir sohbetin ardından katılımcılara DEÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri Selim Öncel, Müge Korkmaz, Mehmet Aytuğ Yener ve Mustafa Ok tarafından teşekkür plaketleri verildi.

www.DenizHaber.Com.tr

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Müh.kaptan Refik Akdoğan
24 Aralık 2010 Cuma 15:06
MYO mezunları
Sayın Hasan Tuna, Şunu hiç unutmayınız:BİZ BİR AİLEYİZ. Gemide ya da karada çalışırken bizim hiçbir zaman pratikten yetişenle, ast subay ya da Deniz harp okulu emeklileri ile( o zaman MYO yoktu) aramızda bir ayrılık gayrılık olmamaıştır. Okulu bitirince onların kumandası altında çalışırken hiç üzülmemişdir. Önemli olan bilgi,dürüstlük, güveninirlik ve yetenektir. Şimdi sizler varsa eksiklerinizi tamamlamak için ver gücünüzle çalışmaktır. Özellikle ana diliniz gibi İngilizce öğrenmeyi konuşmaya yazmaya gayret ediniz. Bu piyasa hodri meydan piyasasıdır. Ehliyete ve özelliklere bakarlar. Allah çalışanlara yardım eder.
95.14.6.121
Müh. Kaptan Refik Akdoğan
21 Aralık 2010 Salı 18:11
MYO mezunları
sayın Hasan Tuna, siz çalışmalarınıza v e bilgilnizi artırmaya devam edin. Kariyer günlerine kafayı takmayın, o işler eğitimin bir parçası. Hayatta kim iyi, dürüst ve güvenilir olarak çalışırsa o yükselecektir. Bizim kuşak ilk okul mezunuı uzakyol kaptan ve baş makinistleri ile çlışmıştır. onlar da çok değerli idiler. Siz biginizi artırmak için ve bilhassa İngilizcenizi atrırmak için gece gündüz çalışınız. Hele bir de yanına Rusça koyarsanız sizi havada kaparlar. Allah selamet versin.
78.172.205.221
hasan tuna
19 Aralık 2010 Pazar 23:45
armatörlere serzeniş
öncelikle sunu belirtmek isterim 2 senedir bu mesleği yapıyorum itu myo mezunuyum. destekte bulundugunuz universitelerin yarısı kadar myo lara destek verseniz bu sektördeki yeterlilik sahibi zabitlerin yeterlilikleri %100 artardı diye dusunuyorum. ama siz politik olup ucuza adam çalıştırmaktan yana oldugunuz için bu gerçeği görmezden geliyosunuz. bugune kadar çalıştığım her firmada benden mesleki konuda kendimi aştığımı söyleyerek bahsettiler bunun nedenide mesleki hırsım. egoizm, paracılık, kisisel menfaatlerinizi sektörümüzden uzak tutup bizler gibi meslek aşığı insanlara önem vermeye çalışın lutfen.

özür diliyorum ve saygılarımla sizin için bu ufak seyi sizden arz ediyorum.
88.242.36.35
Müh.Kaptan Refik Akdoğan
15 Aralık 2010 Çarşamba 10:35
Diplomalar açıklansın
Sayın Hasan Mutlucan, ben diplomalar açıklansın derken yalnız PSC'da tutuklanan gemilerde çalışanların gemi ve çalışanın adı zikredilmeden diplomaları açıklansın dedim. Bu gemilerin hemen hemen hepsi kosterdir ve çalışanlarının da
pratikten geldiklerini sanıyorum. Açıklanırsa eğitime ışık tutacağına inanıyorum. Allah selamet
versin.
78.178.16.249
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim