• BIST 90.210
  • Altın 214,668
  • Dolar 5,3878
  • Euro 6,0966
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 11 °C
  • Antalya 11 °C
  • Muğla 8 °C
  • Çanakkale 10 °C

Azimut serisi, İstanbul Boat Show'da

Azimut serisi, İstanbul Boat Show'da
Sirena Marine, bu yıl 32. kez düzenlenen ve Türkiye’nin deniz üstünde yapılan tek fuarı olan Uluslararası İstanbul Boat Show’da, Azimut motoryatları ile yerini alıyor.

Sirena Marine, bu yıl 32. kez düzenlenen ve Türkiye’nin deniz üstünde yapılan tek fuarı olan Uluslararası İstanbul Boat Show’da,  Azimut motoryatları ile yerini alıyor.

Türk marin sektörüne getirdiği yenilikler ve tekne üretiminde uyguladığı dünya standartlarındaki yöntemler ile ismi saygınlıkla anılan Sirena Marine, 21 – 29 Eylül 2013 tarihleri arasında Pendik'teki Marinturk İstanbul City Port'ta düzenlenen 32. Uluslararası İstanbul Boat Show’da, Azimut 48 ve Türkiye’de ilk defa suda sergilenen Azimut 64’ün de yer aldığı A pontonundaki standında motoryat tutkunlarını ağırlıyor.

Azimut Yatları’nın Flybridge Koleksiyonu’na ait modeli Azimut 48, kaptan köprüsünün ve kıç güneşlenme platformunun olağanüstü özellikleriyle güneşe ve açık hava yaşantısına adanmış bir yat olarak dikkat çekiyor. 16 metrelik motor yatın ana güvertedeki salona eklenmiş küçük yemek salonu ile eşsiz yüzeyleri ve parlaklığıyla olağanüstü mutfağı; Azimut 48’i kategorisinin en üst sırasına yerleştiriyor. Azimut 48, zarif ve fonksiyonel bir tekne isteyenlerin ilk tercihi olarak kabul ediliyor.

Azimut 64, özgün ve sportif tasarımı yanında tekne sahibine sunduğu geniş yaşam alanlarıyla  daha ilk bakışta dikkat çekiyor. Salonun genişliği, oturma grubunun U şeklinde olması, TV’nin asansörlü sistemle saklanabilir olması, teknenin günlük kullanımdaki kolaylığını da gözler önüne seriyor. Azimut 64’ün orta bölümünde yer alan master kamara, tekne sahibine sunduğu konfor ve yaşam alanlarıyla sınıfındaki en geniş master kamara olma özelliğine sahip. Sadece tekne sahibi değil misafirler için de konforun düşünüldüğü Azimut 64’de  şık tasarımlarla detaylanan diğer kamaralarda da ferah yaşam alanları yaratılmış. Flybridge’de yer alan eşsiz standart özellikler ve yerleşim planı, kullanım alanını maksimize ederken estetik detayları da koruyor. Flybridge arka tarafında bulunan geniş alan, farklı kullanım amaçlarına hizmet edebiliyor. Klasik bir motoryat kavramına hizmet ederken sportifliği ve lüksü harmanlamayı başararak günlük hayatı da geçirebilecek fonksiyonelliği sağlıyan Azimut 64 konfordan vazgeçmek istemeyenlerin Boat Show’daki gözdesi olacak.

ZARİF VE FONKSİYONEL BİR TEKNE AZIMUT 48

Azimut Yatları’nın Flybridge Koleksiyonu’na ait modeli Azimut 48, kaptan köprüsünün ve kıç güneşlenme platformunun olağanüstü özellikleriyle güneşe ve açık hava yaşantısına adanmış bir yat olarak dikkat çekiyor. 16 metrelik motor yatın ana güvertedeki salona eklenmiş küçük yemek salonu ile eşsiz yüzeyleri ve parlaklığıyla olağanüstü mutfağı; Azimut 48’i kategorisinin en üst sırasına yerleştiriyor. Azimut 48, zarif ve fonksiyonel bir tekne isteyenlerin ilk tercihi olarak kabul ediliyor.

AZIMUT BAŞARI GELENEĞİNİN SON HARİKASI: AZIMUT 64

Azimut Yachts, flybridge serisinde elde ettiği başarısını, yeni modeli Azimut 64 ile daha da güçlendiriyor. 20 metreden uzun olan bu yat, dünyada 200 adet satılarak eşsiz satış başarısı yakalayan Azimut 62'nin de doğal halefi.

Stil sahibi yenilik, benzersiz güvenlik düzeyi, mükemmel seyir kabiliyeti sunan Azimut 64, Azimut 62'nin elde ettiği başarıyı mümkün kılan tüm güçlü noktaları yeniden yorumladı ve geliştirdi.

Azimut 64’ün özgün ve sportif tasarımı daha ilk bakışta dikkat çekiyor.Güvertenin genel çizgileri, tekneye zarafet ve ahenk yayarken, koyu pencereler de salon seviyesine kanatlarla beraber daha da agresif bir izlenim sergiliyor.Flybridge üzerine yerleştirilmiş ayna parlaklığındaki cam, zaten mükemmel olanı daha da zarif kılıyor.

A sınıfı güvenlik sertifikasyonuna sahip Azimut 64 her tür deniz ve hava koşulunun üstesinden gelebilir.Geleneksel ve karbon elyaf gibi yenilikçi kompozit malzemeler arasında mükemmel denge yakalanacak şekilde tasarlanan Azimut 64’ün gövde ve genel yapısı, en yüksek gerilimin olduğu noktaların daha da dayanıklı olması için infüzyon işlemi uygulanarak üretildi.Bu malzemeler aynı zamanda gövdenin ağırlığını azaltıyor ve iki adet 1150 hp'lik Caterpillar motorun daha düşük enerji tüketimi ile daha yüksek performans yakalamalarına olanak tanıyor. Mürettebat kabinine açılan su geçirmez kapı, yanlamasına açılıyor ve elektronik olarak kilitlenebiliyor.Mobilyalar ise ergonomik tasarım ve biçimleriyle dinlenme anında maksimum konfor sağlıyor ve her odada, koridorda, merdivende ve baş üstü yüzeylerde bulunan tırabzanlar misafirlere ve mürettebata hareket kolaylığı tanıyor.

Teknenin iyileştirilen manevra kabiliyeti ve dayanıklılığı ile seyirler artık daha keyifli.

Sahip olduğu Kolay Yanaşma sistemi ve Seakeeper sayesinde, Azimut 64'ün yalpalama oranı, gerek demir atılmış halde, gerekse seyir esnasında %80'e varan oranda azaltıldı.Güverte istasyonu; ikili koltuk, güç destekli sırtlık, güverte enstrümanlarının tam kontrolünü sağlamak için gösterge panelinin ortasına yerleştirilmiş yüksekliği ayarlanabilir dümen, ferah ön camlar ve maksimum görüş mesafesi sağlayan otomatik yan camlarıyla mükemmel bir ergonomiye sahip.

Mekan düzenlemesiyle yeni bir referans kaynağı olan Azimut 64, geniş hacmi ve maksimum aydınlık sağlayan tasarımıyla da tarz ve konforun sistematik bir dışavurumu.Flybridge kategorisinin en eksiksiz üyesi olan bu tekne, rakiplerinden sıyrılmasını sağlayan özelliklerinin her birini, tekne sahibi için ayrı birer faydaya dönüştürüyor.En yüksek hızda seyir halindeyken bile kapalı tutulabilen bir biminiye sahip yeni nesil tavan, bu ürün segmentinde bir ilk.Kıç tarafı ve yanların zarif tasarımı ise bir yandan güneş ışınlarına karşı kapsamlı koruma sağlarken, diğer yandan da havadar ve engelsiz bir ortam sunuyor.Bu sayede üst güverte en sıcak saatlerde bile gün boyu tadına varılabilecek bir mekâna dönüşüyor.

Genişliği ve ferahlığı nedeniyle Azimut 64'ün kalbi olmakta iddialı güverte; tekne sahibi ve misafirlerinin tutkularına hitap eden bir çekim merkezi, dinlenme ve sosyalleşmeye ayrılmış bir mekân niteliğinde. Ön taraftaki güneşlenme alanının yanı sıra konforlu kanepelere sahip ve tam donanımlı barbekü birimiyle servis yapılan masa da takdiri hak eden diğer unsurlar.Son olarak kıç bölgesi, iki şezlong veya tender alanı olacak şekilde özelleştirilebiliyor.

Kokpit, mekângenişliği ve işlevselliği ile ön plana çıkıyor. Salon, geniş pencereden içeri süzülen ışığın ve üç yaprak katlı cam kapının kesiştiği noktada yer alıyor. Mermer mutfak tezgahı, elektrikli aletler, pişirme yüzeyi ve lavabo ile cömertçe döşenen kuzine alanı, pusula gibi katlanan ve deri kaplı açılır kapanır tavanı sayesinde tamamen gizlenebiliyor ve oturma alanının bir parçası haline gelebiliyor.Sekiz kişilik yemek masasının üç tarafı küçük yemek odası ile çevrili. İki koltuklu dümen istasyonuna bakan kanepe bölümü, alet konsolundan kontrol edilebilen elektrikli sırtlığı istasyonla birlikte paylaşıyor ve bu sırtlık salon veya pilot bölgesine hizmet edecek şekilde elektronik olarak ileriye veya geriye hareket ettirilebiliyor.Kamaralara inen ve ön camların hemen altına yerleştirilen merdiven, hem iki güverte arasında kolay geçiş olanağı sağlıyor, hem de alt kattaki odaları aydınlatıyor.Azimut 64'ün tamamen aydınlık olağanüstü iç mekânı, tam da tasarım amaçlarına uygun olarak maksimum konfor sunuyor.

Optimize yapılar sayesinde kazanılan her santimetre ve teknik bağlantılara öncelik veren yenilikçi koridor tasarımı, alt güvertenin adının konforla anılır hale gelmesini sağlıyor.

Azimut 64’te tekne sahibine ayrılan alan, dinlenme olanakları ve sunduğu işlevler açısından adeta bir mabet. Küçük yemek odası ve iki adet konforlu kanepenin yer aldığı odayı dört büyük pencere aydınlatıyor.Büyük bavullar için alan sunan kaldıraçlı çift kişilik yatağın da kanıtladığı üzere depolama alanı maksimum seviyede.Motor bölümünden izole olacak şekilde yerleştirilen banyo, tekne sahibinin suitinde gürültüden uzak konforun tadını çıkarmasına imkân tanıyor ve banyonun geri kalanından ayrı bir duş yerine sahip.

Pruvada yer alan VIP kabini, maksimum depolama alanı sağlayacak ve duş alanıyla beraber sınıfının en iyisi banyosunu sunacak şekilde en ince ayrıntısı düşünülerek tasarlanmış.

Geniş ve konforlu mürettebat kabini, tekne sahibinin tatilini mümkün olabildiğince güzel kılmak adına mürettebatın sarf ettiği tüm çabaların ödülü niteliğinde.

Mobilya ve güverte yüzeyinin tamamına imzasını atan zerafet, paklanmış meşeye kahverengi vernik finişin uygulandığı bir stilistik yaklaşımın sonucu.Raflar, masalar, yazı masaları ve mobilyalar doğal deri kaplı. Tüm yatak çerçeveleri, kanepeler ve koltukların omuz hizasında olması sayesinde bir yandan ergonomik işlev sağlanmış, diğer yandan da mobilyaların orijinal aydınlatma tasarımının da katkıda bulunduğu yumuşaklık ve dairesellik hissi artırılmış. Aydınlatma sisteminde ise daha yumuşak bir etki yaratmak için boyuna aydınlatma şeritleri tercih edilmiş.

AZIMUT 48'İN TEMEL ÖZELLİKLERİ

azimut_48.jpg

azimut_64.jpg

azimut-48.jpg

azimut-64.jpg

www.DenizHaber.Com.tr

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim