• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 22 °C
  • Antalya 24 °C
  • Muğla 15 °C
  • Çanakkale 18 °C

DEÜ 15. Kış Kariyer Günleri tamamlandı

DEÜ 15. Kış Kariyer Günleri tamamlandı
Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri 17 Aralık 2010 günü gerçekleştirilen Chemmariner Shipping, Armona Denizcilik ve Beşiktaş Denizcilik oturumlarıyla tamamlandı.

Chemmariner, Armona ve Beşiktaş Dokuz Eylül'de

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri 17 Aralık 2010 günü gerçekleştirilen Chemmariner Shipping, Armona Denizcilik ve Beşiktaş Denizcilik oturumlarıyla tamamlandı.

6-17 Aralık 2010 tarihleri arasında 24 oturum ile gerçekleştirilen 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri’ne tarih sırasına göre Mersin International Port, Gemimo, İnce Denizcilik, Arkas Holding, Akar Group, Active Shipping, Yasa Holding, Deniz Nakliyat, Mardaş, Şener Holding, Turkon, Genel Denizcilik, Transal, VBG, Mercan Group, IDÇ, Kıran Holding, Msc, Nemtaş, Chemfleet, Chemmariner, Armona, Beşiktaş Denizcilik ve Kpt. Nil Deniz Şen katıldılar.

CHEMMARINER SHIPPING

17 Aralık 2010 günü sabah oturumuna CHEMMARINER Shipping adına Personel Müdürü Semih Gürkök ve HSEQ Müdürü Ömer Murat Demir katıldılar. Sunumda kısa şirket tanıtımı ve stajyer politikaları hakkında bilgi verildi. Oturum akışı kısa sunumun ardından soru cevap şeklinde devam etti. Filosunda 6 Malta bayraklı gemisi bulunan CHEMMARINER Shipping tamamı Türk personeli ile kimyasal tanker taşımacılığında kendine yer edindi. Oturumun ardından DEÜ Denizcilik Fakültesi 3. sınıf öğrencileri Fatih Kırkağaç ve Çağrı Sürer tarafından CHEMMARINER Shipping yöneticilerine teşekkür plaketleri verildi.

ARMONA DENİZCİLİK

Geleneksel Kış Kariyer günlerinin son gününde öğleden sonra ilk oturumda ARMONA Denizcilik adına Personel Müdürü Özgür Çetinkaya, şirket ve gemileri hakkında bilgiler vererek çalıştıracakları personelden neler istediklerini, çalışan personelin dağılımını, stajyer politikalarınıı ve gemilerdeki sosyal olanaklar hakkındaki bilgileri öğrencilerle paylaştı. Özgür Çetinkaya’ya konferansın ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Mehmet Şanlı tarafından katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

BEŞİKTAŞ DENİZCİLİK

17 Aralık 2010 gününün ve Kariyer Günleri’nin son oturumuna Beşiktaş Denizcilik adına Personel Müdürü Adil Özkan katıldı. Tanker piyasasında önemli bir yere sahip olan Beşiktaş Denizcilik, 2010 yazında filosuna dahil ettiği iki adet capesize kuru yük gemisiyle de kuru yük piyasasında yer edinmeyi amaçladığınıaçıkladı. Büyümeyi sürdüren Beşiktaş Denizcilik’in stajyerlerin iyi eğitilmesinin şirketin ve denizciliğin geleceği açısından önemli bir faktör olduğunu değerlendirdiği belirtildi. Tankerlerde denetimin çok önemli olduğunu ve ihmalin denizcilikte çok büyük sorunlar doğurabileceğini anlatan Adil Özkan, Beşiktaş Denizcilik’in bu konuda ne kadar dikkatli olduğunu açıkladı. Sunumda Beşiktaş Tersanesi’nin gemi inşa alanında önemli bir yeri olduğu üzerinde de duruldu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayıp, gençlere olan güveninden bahseden Adil Özkan’a DEÜ Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi Levent Ergan tarafından teşekkür plaketi verildi. Sunumun ardından DEÜ Denizcilik Fakültesi 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri başarıyla tamamlanmış oldu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kpt. Selçuk Nas’ın Değerlendirmesi

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Geleneksel Kış Kariyer Günleri Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Kpt. Selçuk Nas 2010 Kış Kariyer Günleri ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede Kariyer Günleri’nin hem katılımcı işletmelere hem de öğrencilere ve Fakülte’ye önemli katkılar sağladığını belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Kpt. Selçuk Nas’ın konuya ilişkin değerlendirmeleri aşağıdaki gibidir:

“Günümüzde deniz ticaret filomuzun ulaşmış olduğu saygın ve değerli konumu, analitik düşünme gücüne sahip, nitelikli insan kaynaklarını istihdam etmeyi gerekli kılmaktadır. Bu durumun farkında olan saygın ve değerli gemi işletmeleri, insan kaynaklarına ulaşma ve işe alma konusunda kış aylarında denizcilik fakültelerinde düzenlenen kariyer günlerine yoğun bir ilgi ile katılım sağlamaktadır. Kariyer günleri tanım olarak, çağdaş yönetim felsefeleri kapsamında rekabetçi stratejilerin kaynağını oluşturan insan kaynağı ile sektörün buluşmasını sağlayan bir bilgilenme ve tanışma şölenidir. Fakültemizde 1998 yılından beri düzenlenen kariyer günlerinde genel olarak gemi işletmelerinin amacı, nitelikli insan kaynaklarını istihdam edebilmek için kendi şirketlerini tercih edilebilir kılmak ve istihdam ettikleri değerli insan kaynaklarını ellerinde tutarak “uzun süreli istihdam” problemine çözüm aramaktır. Belirsiz ve dengesiz şirket politikalarının nitelikli insan kaynaklarını uzun süreli istihdam konusundaki olumsuz etkileri sektördeki yaşanan tecrübeleri ile ortadadır. Bu kapsamda günümüz çağdaş yönetim felsefelerini benimsemiş birçok işletmenin kendi kurumsal kimliklerini ortaya koyarak, belirli ve dengeli politikalar ile insan kaynaklarını etkilemeye çalışması, gelecekte Türk denizciliğinin ulaşılması istenen nokta için umutlar vaat etmektedir. Gelecekte de saygın ve değerli konumlarını devam ettireceğine inandığımız ve kariyer günlerimizi katılımları ile bir şölene dönüştüren gemi işletmelerine ve değerli temsilcilerine teşekkür ederiz.”

www.DenizHaber.Com.tr

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim