• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 28 °C
  • Antalya 27 °C
  • Muğla 28 °C
  • Çanakkale 23 °C

DEÜ Kariyer Günleri ilk haftası tamamlandı

DEÜ Kariyer Günleri ilk haftası tamamlandı
Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin düzenlediği 15. Kış Kariyer Günleri'nin 4. ve 5. gününde denizcilik ailesinin birbirinden değerli üyeleri ağırlandı.

AKTİF, YASA, DENİZ NAKLİYAT, MARDAŞ ve ŞENER DOKUZ EYLÜL ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin düzenlediği 15. Kış Kariyer Günleri'nin 4. ve 5. gününde denizcilik ailesinin birbirinden değerli üyeleri ağırlandı.

9 Aralık 2010 günü Aktif Denizcilik ve Yasa, 10 Aralık 2010 günü ise Deniz Nakliyat, Mardaş ve Şener yöneticileri Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencileri ile beraber olarak şirketlerini tanıttılar, öğrencilerin sorularını yanıtladılar ve tecrübelerini paylaştılar.

AKTİF DENİZCİLİK

9 Aralık 2010 günü sabah oturumuna Aktif Denizcilik adına operasyon müdürü Kemal Doğan Polat, teknik müdür Ş. Şenol Üngör, operasyon enspektörü Bülent Uygun katıldı. Oturumun akışı kısa bir sunum ardından yöneticilerin açıklamaları, stajlar hakkında bilgiler ve soru cevap şeklinde oldu. Sunumda şirket bünyesindeki gemiler ve stajlar hakkında bilgiler verildi.

Aktif Denizcilik yöneticileri gemi personelinin genellikle Filipinli olduğunu ama son yıllarda özellikle zabitlerin Türk personel olmasını istediklerini dile getirdiklerini ve bu tekliflerine gemi işletmecilerinin başlarda sıcak bakmasalar da zamanla gördükleri, edindikleri tecrübelerden dolayı kabul ettiklerini söylediler. “Neden Türk personel” sorusunu da Aktif Denizcilik yönticileri “çünkü Türk zabitler gerektiği yerde alınabilecek riskleri almaktan çekinmezler ve gemiyi diğer uluslardaki bir personelden daha çok sahiplenebilirler, ama burada risk sözcüğü yanlış anlaşılmasın alınabilecek risk ve alınamayacak risk vardır’’ şeklinde cevapladılar.

Yine oturumda geçen bir diğer konu da staj yapacak öğrencilere gemideki personelin yabancı olmasının getireceği avantajların belirtilmesiydi. Bu avantajlar da yabancı dilini geliştirme avantajı ve farklı uluslardan insanlar tanıma imkanı olarak açıklandı. Oturumun ardından Aktif Denizcilik yöneticilerine Dokuz Eylül Üniversitesi 3. sınıf öğrencileri tarafından 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri’ne katıldıkları için teşekkür plaketi takdim edildi. Aktif Denizcilik yöneticileri sektörde hızla büyüdüklerini, ancak henüz fazla tanınmadıklarını, bu vesile ile Dokuz Eylül Üniversitesi’nde bulunduklarını ve bu kadar doğru bir yerde olmaktan onur duyduklarını söylediler. Staj yapmak isteyen Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerini ofislerinde de görmekten mutluluk duyacaklarını da ilave ettiler.

YASA HOLDİNG

Yasa Holding adına konferansa Kuru Yük Departmanı Personel Müdürü Muammer Bıçakçı, Tanker Departmanı Personel Müdürü Faruk Celahir, Yasa Vakfı Genel Sekreteri Ayşen Özçelik, Eğitim Departmanından Erdoğan Devrik ve Özgür Alemdağ katıldı. Oturum akışı kısa bir sunum ardından yöneticilerin açıklamaları staj hakkında bilgiler ve soru cevap şeklinde oldu. Sunumda şirket bünyesindeki tanker ve dökme yük işletmeciliği hakkında bilgiler verildi, Staja çıkacak öğrencilerin seçecekleri gemilerin ilerde büyük ölçüde kariyerlerini yapacakları uzmanlaşacakları alanlar olması gerektiği ve bu yüzden seçim yaparken bu hususları göz önünde bulundurmaları gerektiği üzerinde duruldu.

Diğer üzerinde durulan bir konu da Yasa’nın eğitime verdiği önem oldu. Yeni Eğitim Departmanı ve sahip oldukları simülatör binası hakkında öğrencileri bilgilendiren şirket yöneticileri, gemiye gidecek personel ve zabitlerin önce bu simülatörlerde eğitim görecekleri ve bu süreçte alınan eğitimin gemilerdeki sistemler ile birebir aynı olması bakımından personel için büyük bir avantaj olduğunu dile getirdiler. Sunumun ardından Yasa yöneticilerine Dokuz Eylül Üniversitesi 3. sınıf öğrencileri tarafından 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri’ne katıldıklarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Yasa Holding yöneticileri Dokuz Eylül Üniversitesi'nin gerek mezun olmuş gerekse eğitimine devam etmekte olan bireylerinin deniz örf ve adetlerine sonuna kadar bağlı kaldığı ve kalacaklarına tüm içtenlikleriyle inandıkları için Yasa Holding olarak Dokuz Eylül Üniversitesine her zaman kapılarının açık olduğunu, burada olmaktan son derece mutlu olduklarını ve bir sonraki kariyer günlerinde de bulunmaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdiler.

DENİZ NAKLİYAT

10 Aralık 2010 günü sabah oturumunda Deniz Nakliyat şirket yöneticilerinden Personel Müdür Yardımcısı Zekai ÖZ, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi mezunlarından Seçkin Söğüt ve Enspektör Gökalp Sivrikaya şirketin tarihini ve şu anki durumunu öğrencilerle paylaştılar. Kendilerinde staj yapmış ya da çalışmış Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencilerine ilişkin tecrübelerini paylaşıp, şirketleri, ülke ve dünya denizciliği hakkındaki soruları yanıtladılar. Sunumun ardından Deniz Nakliyat yöneticilerine Dokuz Eylül Üniversitesi 3. sınıf öğrencileri tarafından 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri’ne katıldıklarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

MARDAŞ

10 Aralık 2010 günü öğleden sonra gerçekleştirilen ilk oturumda Mardaş'tan Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi mezunlarından şirkette DPA olarak görev yapan Ümit Kaplan ve Personel Müdürü Şenol Kulakçelen kendi şirketlerini tanıtıp, denizcilikle ilgili birçok anılarını öğrencilerle paylaştı. Bunun yanı sıra gemilerinden de bahseden Mardaş yöneticileri bu sene de Dokuz Eylül Fakültesi Denizcilik Fakültesi öğrencileri arasından stajyer alımı yapacaklarını açıkladı. Özellikle küçük yaş ortalamasına sahip gemileri ve gelecek birkaç yılda bünyelerine katacakları yeni gemilerden de bahseden Mardaş yetkilileri, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin sorularını yanıtladılar. Sunumun ardından Mardaş yöneticilerine Dokuz Eylül Üniversitesi 3. sınıf öğrencileri tarafından 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri’ne katıldıklarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

ŞENER DENİZCİLİK

10 Aralık 2010 günü son oturumda Şener Petrol Denizcilikten Personel Müdürü Aras Aksüyek ve Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi mezunlarından Serkan Görgülü şirketlerini tanıtıp öğrencilerin sorularını sohbet havasında cevapladılar. Sunumun ardından Şener Denizcilik yöneticilerine Dokuz Eylül Üniversitesi 3. sınıf öğrencileri tarafından 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri’ne katıldıklarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi 15. Geleneksel Kış Kariyer Günleri 13-17 Aralık 2010 haftasında da aynı hızıyla devam edecek.

www.DenizHaber.Com.tr

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
DENİZCİLER
13 Aralık 2010 Pazartesi 12:28
TEBRİKLER AKADEMİSYEN DENİZCİLER
Yıllardır eksiğimiz olan AKADEMİSYEN DENİZCİ; arkadaşlarımıza destek olan tüm İ.T.Ü DENİZCİLİK FAKÜLTESİ mezunu kardeşlerimi ve İ.T.Ü li tüm akademisyenleri kutlarız.
78.177.182.68
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim