• BIST 90.529
  • Altın 214,253
  • Dolar 5,3688
  • Euro 6,0636
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 12 °C
  • Antalya 12 °C
  • Muğla 9 °C
  • Çanakkale 7 °C

Doğu Ege Yelken Haftası sona erdi

Doğu Ege Yelken Haftası sona erdi
4’ü Çeşme’de koyiçi yarışları biri de Çeşme-Didim arasında coğrafi rotalı Çakabey 923 olmak üzere toplam 5 yarıştan oluşan Doğu Ege Yelken Haftası (DEYH) tamamlandı.

4’ü Çeşme’de koyiçi yarışları biri de Çeşme-Didim arasında coğrafi rotalı Çakabey 923 olmak üzere toplam 5 yarıştan oluşan Doğu Ege Yelken Haftası (DEYH) tamamlandı.

Genel sıralamaya göre IRC1’de Alvimedica 2, IRC2’de i-Marine F35, IC3’te Puma-Hunter, IRC4’te de 9 Eylül Üniversitesi-Kalkış birinciliği kazandı.

Çeşme-Didim arasında yaklaşık 85 deniz mili mesafeli Çakabey 923 ile birlikte Doğu Ege Yelken Haftası’ndaki mücadele sona erdi.

29 teknenin katılımı ile gerçekleşen yarışta Didim’de ilk finişi saat 18.20.07’de Orient Express VI, son finişi de 00.22.20’de Ada Pupa Adrenalin yaptı.

Düzeltilmiş zamanda Çakabey 923’te Flying Box-Lemon Arkas, i-Marine F35, Puma-Hunter ile 9 Eylül Üniversitesi-Kalkış sınıflarında birincilik elde etti.

DEYH / ÇAKABEY 932 SONUÇLARI

IRC1
1. Flying Box Lemon-Arkas (Lemon Sailing School / Pamir Sezener) 19.30.26
2. FarrFara (FarrFara Ekibi / Erhan Uzun) 19.35.07
3. Orient Express VI (Bülent Atabay) 18.20.07
DNS: Hedef Yelken (Levent Özgen)
DNC: Korza (Gürhan Tüker), Lurigna (Karl Enzler), Orion (Vedat Çalık / Onur Tok), Ciciko 2 (Nikola Çerkezo / Murat Suntay), Code Zero-Vodafone (Belegris Michalis)

IRC2
1. i-Marine F35 (Ejder Varol) 22.02.38
2. Matrak (Orhan Özdaş) 21.54.47
3. F35-Hedef Yelken-Ergo (Vedat Tezman /Yiğit Eroğlu) 22.14.06
DNC: Eshquia (Ersan Bayraktar), Komet-Cheese (Levent Özyürük / Arda Baykal), Logo (Tuğrul Tekbulut / Serdar Öner), Bosphorus Sailing&Charter (Rıfat Başak / Kaan Güngör), İzmir Yelken Akademisi
(Kaan Özgönenç / Metin Şerifhan), Eker-Yayık Ayran (Ahmet Eker)

IRC3
1. Puma-Hunter (Ergün Türker) 21.50.30
2. Eker-Gemlik Yelken Kulübü (Ahmet Eker / Mustafa Öncü) 21.46.32
3. Keyif (Merih Balta / Mehmet Akif Balta) 21.51.46

IRC4
1. 9 Eylül Üniversitesi-Kalkış (Cihat Kalkış) 23.51.19
2. Ada Pupa Adrenalin (Hayri Murat Gökçen) 00.22.20
DNC: Akfen-Lady Antioche (Özcan Özverim / Akın Telatar)

DOĞU EGE YELKEN HAFTASI SONUÇ TABLOSU

IRC1
1. Alvimedica 2 (Cem Bozkurt / Sinan Sümer) 6-2-3-6-9
2. Fenerbahçe 1-Boğaziçi Üniversitesi (FBSK / Oğuz Ayan) 2-13-2-1-12
3. Define (Yücel Özbek / Selim Kakış) 4-1-5-7-13.5

IRC2
1. i-Marine F35 (Ejder Varol) 3-5-2-3-1.5
2. Keyif 60 (Ercüment Gümrük / Elif Gümrük) 1-1-5-1-7.5
3. F35-Hedef Yelken-Ergo (Vedat Tezman / Yiğit Eroğlu) 7-3-6-4-4.5

IRC3
1. Puma-Hunter (Ergün Türker) 2-2-3-4-1.5
2. Güneş Sigorta-Falcon (Deniz Yılmaz) 9-1-1-1-7.5
3. Keyif (Merih Balta / Mehmet Akif Balta) 1-9-4-2-4.5

IRC4
1. 9 Eylül Üniversitesi-Kalkış (Cihat Kalkış) 1-1-1-1-1.5
2. Ada Pupa Adrenalin (Hayri Murat Gökçen) 2-2-2-2-6.0
3. Akfen-Lady Antioche (Özcan Özverim / Akın Telatar) 4-4-4-4-3.0

ege_haftasi1.jpg

www.DenizHaber.Com.tr

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim