• BIST 97.988
  • Altın 242,791
  • Dolar 6,2605
  • Euro 7,3554
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 27 °C
  • Antalya 32 °C
  • Muğla 31 °C
  • Çanakkale 26 °C

Güzelbahçe balıkçı barınağına neşter

Güzelbahçe balıkçı barınağına neşter
Güzelbahçeliler başta olmak üzere İzmir'in dört bir yanından gelen vatandaşların balık aldığı balık satış reyonları ve restoranların yer aldığı Güzelbahçe 1. Balıkçı Barınağı yenileniyor.

Güzelbahçeliler başta olmak üzere İzmir'in dört bir yanından gelen vatandaşların balık aldığı balık satış reyonları ve restoranların yer aldığı Güzelbahçe 1. Balıkçı Barınağı yenileniyor.

Güzelbahçe'de yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren 1. Balıkçı Barınağı, belediye ekipleri tarafından yenileniyor. Balık satış reyonları, manav ve restoran gibi 27 işyerinin yer aldığı 1. Balıkçı Barınağı'nda toplam bin 500 metrekarelik alan kilit parke taş ile kaplanıyor. Yağmur suyu ve balık satış reyonlarının atık sularının döküldüğü ızgara ve kanallar yapılıyor.

Sadece Güzelbahçelilerin değil, İzmir'in dört bir yanından vatandaşların balık satın almak için uğradığı 1. Liman'da yapılan düzenlemeler hakkında bilgi veren Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, "Balık satış reyonları ve restoranların yer aldığı 1. Liman'ın ön tarafına yüzeyi sertleştirme uygulanmış renkli 800 m² lik zemin betonu yapılacak.

Ayrıca mebranla kaplanacak, yağmur suyu kanalları döşenecek. Ön yüzeyde wash beton yapılacak. Cadde ile işyerlerinin arasında kalan kaldırıma süs bitkileri dikilecek. Caddeden limana dört ayrı noktadan giriş merdivenleri konulacak. Engelliler için de bir adet engelli rampası yapılacak. Barınağın önündeki gölgeliğin üzeri yenilenecek, direkler kompozit kaplama olacak. Işıklandırma sistemi tamamen yenilenecek. Bu sayede esnafımız vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verecek" diye konuştu.

www.DenizHaber.Com.tr

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Yasa
21 Mayıs 2013 Salı 16:45
Yalan Güçlü Hafıza İster!
17.03.2013 tarihli "Tek Suçumuz Güvenmek"başlığı altındaki Sabah internet sitesindeki Ertan Gürcaner tarafından imzalı haberde Gırgır Balıkçıları Der.Bşk.aynen "Belediye Başkanı, bu yeri bize bizzat kendisi buldu. Fen İşleri'nde görevli mühendislerle barınağa gelip ölçümler yaptırdı. Ardından da 'burası öz be öz belediyenin malıdır. Ben belediye başkanı olduğum sürece sizi buradan kimse çıkartamaz' diyerek binamızı gösterdiği yere yapmamızı söyledi. Hatta ve hatta bina yapılırken zemin betonunu da belediye yaptırdı. ."beyanında bulunmakla”
Yeniasır İnternet sitesindeli 13.05.2012 tarihli “İNCE VE BÜROKRATLAR İÇİN SORUŞTURMA AÇILDI” başlığı altındaki Onur ÇAKIR imzalı haberde aynen; 'Şu binayı niye yıkmadın' diyorlar. O binaların oraya yapılmasına ben izin vermedim ki. Yıllar önce yapılan binalar. "diyen Mustafa İnce'yi yalanlayıp suçlamaktadır.
Bu durum 39(suça yardım etme)- 257-Görevi Kötüye Kullanma, 278 ve 279 Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi- 283. Suçluyu Kayırma) suçtur,
188.56.150.244
Yasa
17 Mayıs 2013 Cuma 18:05
Kamu malını kimse korumuyor!
3091 sayılı Taşınmaz Mal Zilyetliği’ne Yapılan Tecavüzlerin Önlenmesi Hakkında Yasanın Başvuru başlığı altındaki 3.maddesinde; “…kamu kuruluşlarının başvuruları taşınmaz malın ait olduğu idare yetkilisi tarafından yapılır. Vali veya Kaymakam görev alanları içinde bulunan kamu idarelerine veya devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan sahipsiz yerlere veya MENFAATİ UMUMA AİT olan taşınmaz mallara tecavüz veya müdahalede bulunulduğunu ÖĞRENDİKLERİNDE soruşturmayı doğrudan doğruya yaptırırlar ve sonucu karara bağlarlar…”

Aynı yasanın Başvuruda Bulunma Süresi başlığı altındaki 4.maddesinde ise aynen “…Devletin tasarrufu altında bulunan yerlerle menfaati umuma ait olan taşınmaz mallara yapılan tecavüz ve müdahalelerde SÜRE ARANMAZ…”
Hükümleri yer almaktadır. Yasaların emredici hükümleri uyarınca gerekli işlemler, bu kadar yıllar alan süreye rağmen neden yapılmamıştır?!
188.56.180.152
Bilgi
27 Nisan 2013 Cumartesi 10:39
22 Haziran 2005 tarihinden bu yana,Yetkili ve Sorumlular!
22 Haziran 2005 tarihli"yeniasir.com.tr" kaynaklı aynı günlü(22 Haziran 2005 Çarşamba 16:35) "deniz haber sitenizdeki haberinizde aynen; "Belediye Başkanı Ertan Avkıran "Eğer bu kişiler biraz daha ileri gider ve izinsiz doldurdukları bu kıyı alanında, ruhsatsız yapılaşmada bulunursa, işletme ruhsatlarını iptale varan cezalar keseceğim...Güzelbahçe Belediyesi, doldurulan alanda masa-sandalye koymanın dışında, inşaat faaliyeti yapılmadığı için daha yüksek para cezasının verilebileceği bir encümen kararını uygulayamadı.Eğer bu restoran sahipleri doldurdukları bu alanda herhangi bir inşaat yaparsa, işletme ruhsatlarını iptala kadar varan para cezaları keseceğiz..."hususları aynen yer almaktadır.
(1)2005 yılından sonra masa sandalye atılması dışında 5.000 kişi kapasiteli "YAPILAR" doldurulan alana "kaçak(!)" olarak kondurulmuştur.Gerek 3621 sayılı Kıyı Kanunu,gerekse 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 32.(Yapı Tatil Tutanagı) ve 42.(müeyyideler-para cezaları) maddelerinin "fuzuli şagillerin" yani işgalcilerin "MÜKERRİRLİK" durumları da dikkate alınarak işletilmesi gereği Belediyece neden duyulmamıştır.
(2) 3621 sayılı Kıyı Kanunu’nun 15.maddesi; “…sahil Şeritlerindeki engellerin 5 günden fazla bekletilmeden derhal kaldırılır…” hükmü; kanuna bağlı Yönetmeliğin 19.maddesi ise;”…Belediyelerce imar mevzuatına aykırı yapılanmaların önlenmesi amacıyla sürekli denetim altında tutulur.Bu amaçla gerekli tüm önlemler Belediyelerce alınır.” Hükmüne amirdir.Hükmün gereği bu kadar geçen yıllar içinde neden yapılmamıştır?
(3)Sahildeki lokantaların hazine arazisini, kıyı işgallerini belediye nasıl gör(e)müyor? Sahildeki adı “kaçak” olan para basan bu lokantalara Belediyece işletme ruhsatı verilmiş midir? Verildiyse suç işlenmiştir! Verilmediyse bugüne kadar hazine arazisi olan kıyı işgali hâlâ nasıl sürdürülebilmektedir.(4)Hazine arazisini "işgal" edenler arasında sahibi Alparslan Kandemir’in beyanatı ile 700 kişilik kapasiteli "GEMİ" lokantasını işleten encümen Alparslan(Alpay) Kandemir de vardır! Bu lokantalarla ilgili olarak TCK 184(imar usulsüzlüğü) ve TCK 154.(hakkı olmayan yere-kamu arazisine tecavüz) maddelerinden suç duyurusunda "MÜKERRERLİK"durumu da belirtilerek "Yapılar" için neden bulunulmamıştır.(5)C.Savcılığına suç duyurusunda bulunulmamasının da ayrıca(TCK 257-Görevi Kötüye Kullanma, 278 ve 279 Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi- 283. Suçluyu Kayırma) suçlarını teşkil ettiği Belediyece ve yetkili-sorumsuzlarca bilinmiyor mu?
188.56.237.178
SAHİ
25 Nisan 2013 Perşembe 14:49
SAHİ
İZMİR LİMAN BAŞKANLIĞI NE İŞ YAPAR.LİMANLAR KANUNU GAYET AÇIK.LAFA GELİNCE MANGALDA KÜL BIRAKMIYOR.HADİ BAKALIM LİMAN BAŞKANI GÖRELİM SENİ.
85.105.51.153
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim