• BIST 90.186
  • Altın 235,564
  • Dolar 6,1028
  • Euro 6,9689
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 30 °C
  • İzmir 33 °C
  • Antalya 30 °C
  • Muğla 32 °C
  • Çanakkale 32 °C

Kaptan Cahit İstikbal korsan yayında

Kaptan Cahit İstikbal korsan yayında
Deniz Haber Ajansı bünyesinde yayın yapan www.denizhaber.com sitesi, şirket hissedarı Cahit İstikbal tarafından zimmetine geçirilip, site üzerinden korsan yayın yapmaya başlamıştır.

“İnsan oğlu çiğ süt içmiş güven olmaz” diye bir deyim vardır. Onun içindir ki insanın varoluş gerekçeleri belli olmayan kodların içerisinde devam eder. Allah’ın yarattığı insanoğlu yaşamsal dönüşümlerini belli olmayan bir periyod ve karmaşık bir yapıda sürdürür. Akıl mefkuresi, fikir ile tenakuz ederek yaşamın boyutlarını ölçer. Bununla beraber yaşamsal içgüdüler, kendini koruma ve varolma sürecinde kendi kendini kontrol eder. İnsanoğlu bir avcıdır. Avını kaptığı anda kendi alanı içerisinde varolmanın zaferine ulaşır.

Bu dünyanın avcı olamayan yaratıkları da vardır. Akbaba bunların en belirgin isimlerindendir. Akbabalar, avcıların bıraktığı parçaları, kırıntıları yerler. Akbabaların varoluş gerekçesi bir leş yiyici olmasıdır. Avcı, akbabanın varoluşundaki mihenk taşıdır.

Avcı aynı zamanda Akbabanın kurtuluş reçetesidir. Doyuma ulaşan avcı, avının kalan kısmını bıraktıktan sonra av, avcı için leş, akbaba için nimettir.

Cahit İstikbal Korsan yayında

Deniz Haber Ajansı son üç yıldır Türk Denizcilik sektöründe hizmet ediyor. Şirket 2003 yılında Aksiyon Haber Ajansı olarak yayın hayatına başladı.  2004 yılında ise Deniz Haber Ajansı olarak ismini değiştirerek hayatını sürdürmeye devam etti. Bu süreçte Ortaklık yapısında değişikliğe giderek şu anki Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı olan Cahit İstikbal, şirketimizin ortakları arasına girdi.

Bu ortaklık yapısında www.denizhaber.com, www.transporthaber.com ve www.turkishmaritimenews.com isimli internet siteleri faaliyete geçti. Ayrıca son üç yıldır yazılı basında hizmet veren Ve Recep Canpolat’ın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Turkish Maritime isimli dergide bu şirketin bünyesinde yayınlanmaya başladı.

Deniz Haber Ajansı kurumsal bir yapıya kavuşmak amacıyla başlattığı oluşum çerçevesinde, internet ortamında yayın yapan, www.denizhaber.com sitesini TR uzantılı www.denizhaber.com.tr üzerinden yayın yapma kararı aldı.

Böyle bir karar almamızın sebebi olarak, yayınlanan haberlerde bir oto kontrol sistemi getirilmesini sağlamaktı. Bu şekilde şirket ortaklarımızda bulunan yayın kodları tek bir elden yapılacak ve editör bağımsızlık oluşturularak yanlış haberlerin yayınlanmasının önüne geçilecekti.

Şirketimizin şu an yüzde 25 hissesine sahip olan ortaklarımızdan Cahit İstikbal bu karar karşısında 5 Aralık 2006 tarihinde Amerika üzerinden yayın yaptığımız serverin kodlarının izinsiz olarak kendi üzerine geçirmiş, ve şirket yetkililerinin girmesine izin vermemiştir.

“Dağdan gelip bağdakini kovma” anlayışının bir göstergesi olan Cahit İstikbal, bununla da yetinmeyerek, denizhaber.com ve denizhaber.net domain isimlerini, şirket üzerinden alarak, eşi Fulya Tekin İstikbal ve kendi üzerine kaydetmiştir.

Deniz Haber Ajansı aldığı kararlar çerçevesinde 15 Aralık 2006 tarihinden itibaren www.denizhaber.com.tr üzerinden yayın yapmaya başladı. Diğer taraftan şirket ortaklarımızdan Cahit İstikbal ise korsan yayıncılık yaparak www.denizhaber.com domain adresinden yayınlarına devam etmektedir.

www.denizhaber.com üzerinden korsan yayın yapan Cahit İstikbal bugün yayınladığı DenizHaber’de değişim başlıklı haber içeriğinde, Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Recep Canpolat’ın ayrıldığı yalanına yer vererek, kamuoyunu yanıltmaya çalışmıştır.

Deniz Haber Ajansı haklarını almak ve korumak maksadıyla şirket ortaklarımızdan Cahit İstikbal hakkında, Türk Mahkemelerinde dava açmaya karar vermiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Deniz Haber Ajansı Yönetim Kurulu

Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim