• BIST 102.494
  • Altın 227,662
  • Dolar 5,3255
  • Euro 6,0377
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 14 °C
  • Antalya 14 °C
  • Muğla 10 °C
  • Çanakkale 10 °C

Liman Başkanları Ankara'da bir araya geldi

Liman Başkanları Ankara'da bir araya geldi
Liman başkanları Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü öncülüğünde Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka Başkanlığında 01-02 Eylül 2012 tarihlerinde Ankara’da bir araya geldi.

655 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Ulaştırma, Denizcilik  ve Haberleşme Bakanlığına verilen görevlerin etkin olarak yerine getirilmesi ve Liman Başkanlıkları sorumluluğunda yürütülen iş ve işlemlerin Merkez Teşkilatı yetkilileri ile birlikte değerlendirilmesi amacıyla;  Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü koordinesinde, Merkez teşkilatı yetkilileri ile tüm Liman Başkanları, Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka Başkanlığında 01-02 Eylül 2012 tarihlerinde Ankara’da bir araya geldi.

Liman başkanlarına hizmet içi eğitim  amaçlı olarak düzenlenen toplantıya, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Hızırreis Deniz, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürü M. Mehdi Gönülalçak, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Bekir Gezer, Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar ile Merkez teşkilatı üst düzey yöneticileri, yetkilileri ve tüm liman başkanları katıldı.

Toplantıda ilk gün idari, ikinci gün teknik konularla  ilgili uygulamalarda birlikteliğin sağlanması amacıyla liman başkanlarına eğitim verildi,  uygulamada karşılaşılan soru ve sorunlar karşılıklı bilgi alışverişinde bulunularak, uygulanacak iş ve işlemlerde birlikteliğin sağlanması için gerekli önlemlerin alınması ve çözüm yoluna gidilmesi hususlarında çalışmalar  yapıldı.

Toplantı sonucunda, liman başkanlıklarının imkan ve kabiliyetlerinin daha iyi hale getirilerek en iyi şekilde hizmet vermeye devam edileceği, Ulaştırma Denizcilik  ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı liman başkanlıklarında yeni projelerin üretilmesi, daha etkin ve verimli hizmet verilmesi  yönünde kararlar alındı. Tüm limanlarda yapılan iş ve işlemler açısından standart uygulamalar konusunda birliktelik sağlandı. Türkiye genelindeki tüm liman başkanları tarafından, toplantının çok olumlu ve verimli geçtiği ifade edilerek, bu tür toplantıların devamının önem arz ettiği ve uygun zaman aralıklarında tekrar yapılması istendi. Ayrıca yapılan toplantı,  merkez teşkilatı yetkilileri ile liman başkanlarının tanışmalarına ve kaynaşmalarına da aracılık etmiş oldu.

limanlar_toplanti.jpg

limanlar_toplanti1.jpg

limanlar_toplanti2.jpg

limanlar_toplanti3.jpg

limanlar_toplanti4.jpg

limanlar_toplanti5.jpg

limanlar_toplanti6.jpg

limanlar_toplanti7.jpg

limanlar_toplanti8.jpg

www.DenizHaber.Com.tr

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Gerçekçi
12 Eylül 2012 Çarşamba 01:10
İşin gerçeği
Özlük hakları konusunda eleştiriler yapılabilir ama kimse burada Müsteşarlığın son dönemini övmeye kalkmasın! Bölge müdürlüklerinin kapatılmasından dolayı kadrolarla ilgili yeni düzenlemeler yapılması Müsteşarlık zamanında yapılanların yanında devede kulak kalır. Üçlü kararnameyle atanmış kişilerin yerini geçici görevle değiştirmek gibi devlet adabıyla bağdaşmayan işlemler yapılmıyor mesela. Bu hükümet döneminde işe alınan kişiler hakkında eften püften bahaneler uydurarak çamur at izi kalsın önü kesilsin mantığıyla yapay soruşturmalar açılmıyor. Söz dinlemeyen liman başkanlarının, uzmanların üstüne müfettişler salınmıyor, bir iki aylık geçici görevlendirmelerle ailelerinden koparılıp cezalandırılmıyor. Liman Başkanları her ay Ankara ya çağırılıp azarlanıp geri gönderilmiyor. Başkalarının yaptığı işlerin üzerine yatılmıyor. Kamuoyuna yanlış bilgi verilmiyor. Hemşericilik ve kayırmacılık yapılmıyor. Maden o kadar kolaydı da 657 sayılı Devlet Memurları Kanunda GSK Uzmanlarının bulunmaması problemini Müsteşarlık yıllarca neden çözmedi? Eğer o zaman bu problem çözülmüş olsaydı bugün GS Uzmanları 655 ve 666 KHK kapsamında kariyer uzmanı olmuş olacaklar ve hak kaybına uğramayacaklardı. Dolaysıyla personelin özlük haklarıyla ilgili problemin asıl müsebbibi Müsteşarlık idi. Ama buraya yazılan yorumlar gösteriyor ki Bakanlık, Müsteşarlıktan arta kalan özlük hakları sorunu üzerinden yıpratılmaya çalışılıyor. Bu çok ayıp bir şey... Allah vicdan, izan versin.
188.57.150.191
Adem Zülal
11 Eylül 2012 Salı 16:00
Beyaz Liste
Bir çok kurumdan daha ileri olan herkesin birbirini tanıdığı sorunların hızlı etkin çözüldüğü güzelim Denizcilik Müsteşarlığı Şahsi başarısızlıklar ve kişisel hesaplaşmalar nedeniyle kapatılıyor. Sorun tüm kuruma mal edilerek, adeta öc alır gibi denizci kalifiye personeli görevden alınıyor.Daha önce kapısına bile adım atmadığı hangi işin yapıldığını bilmediği Bakanlığın kara birimlerinde görevlendiriliyor.Fakat Eski Ulaştırma Bakanlığında kimse yerinden oynamıyor. Personelin ünvanları ve özlük hakları ellerinden alınıyor. Personel Geçici görevlendirmelerle eşlerinden çocuklarından ve ailelerinden ayrı bırakılıyor. Okullar açılıyor hala hiç bir düzenleme yapılmıyor evlatlarının nerede okula gideceği belli değil. Ankaradan bir tane adam yerinden oynamıyor taşradaki garibanlar habire yer değiştiriyor. Görevlerinde başarılı olupta görev verilmeyen içlerinde denizci kökenli olanlarında bulunduğu 40 a yakın Liman Başkanı ve sayılı Bölge Müdür Yardımcısı Araştırmacı adı altında ne olduğu belirsiz bir kadroyla Eski Ulaştırmanın Adana, Mersin, Samsun, Erzurum, Aydın, Bursa, Trabzonda vb. illerde bulunan Bölge Müdürlüklerine sürülüyor. Bu arada torpilli olanların görevlendirmeleri iptal edilerek düzeltiliyor. Diğerleri olduğu gibi bırakılıyor.Kalanlar kimin umrunda. GSK uzmanları ve taşra uzmanları ve Araştırmacılar donmuş maaş ve 1000 li 2000 li göstergelerle taşrada sürünürken sörveye giderken; Ankarada 3600 gösterge ile Müşavir ve kariyer Uzmanı Maaşı veriliyor. Günah keçisi sahada çalışan aktif görev yapan taşra personeli oluyor. KHK çıkalı nerdeyse bir yıl oluyor, fakat bu haksızık ve adaletsizliğin düzeltilmesi için Bakanlıkta hala bir çalışma yapılmıyor. Adaletsizliğin olduğu yerde başarıyı nasıl beklersiniz. Barış ve huzuru nasıl sağlarsınız. Bu kurumu yönetenlerin yarın aynı duruma düşmeyeceklerini kim garanti edebilir.Fakat her şey güllük gülüstanlık ve hiç bir sorun yokmuş gibi Ankarada toplantı yapılıyor. Personel ve özlük konularını konuşmak yasaklanıyor. Oturun ve biat edin yoksa sürerim. Bir kaç kişinin Kişişel husumet ve egosu ile Koca bakanlığın denizcilik idaresi şekilendiriliyor. Doğru ateş düştüğü yeri yakıyor.Herkesin tuzu kuru. Müşavir Maaşı artı üstüne koltuk Ankara klimalı oda. GSK Başkanları Bölge Müdürleri Müşavir yapıldı, Liman Başkanları ve Bölge Müdür Yardımcıları daha az çalıştığı için Araştırmacı oldu. Merak ediyorum bu KHK yı hazırlayanlar bu kurumu nekadar tanıyordu. Kul hakkı mebali olan konular. Allah yardımcıları olsun. Birbirimizi yiyerek Denizci ülke denizci toplum olduk. Beyaz listeye girdik. Gözümüz aydın.
78.169.9.185
DENİZ
10 Eylül 2012 Pazartesi 14:55
Bir şarkı var ya,
Darıldınmı gülüm bana,hiç bakmıyorsun bu yana.Neler kadirdir vakti geldiğinde.....
81.214.71.174
uzmanlar
08 Eylül 2012 Cumartesi 02:04
cok basarili
Madem denizcilik mustesarligi basariliydi niye kapattiniz, yok basarisizdi niye amirlerin hepsini musavir yaptiniz.Liman baskanlarinin cani yok mu ? Onlarida musavir yapsaydiniz ya.memlekette 70 liman baskani var hepsi, 500 bin ogretmenden bile dusuk emekli maasi aliyor..
94.64.42.214
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim