• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 24 °C
  • Antalya 23 °C
  • Muğla 20 °C
  • Çanakkale 18 °C

Medkon, kısa zamanda başarıya ulaştı

Medkon, kısa zamanda başarıya ulaştı
Geçtiğimiz nisan ayında sektöre hızlı bir giriş yapan Medkon Denizcilik, özellikle Libya-Türkiye hattında kısa zamanda adını duyurmayı başardı.
Medkon, kısa zamanda başarıya ulaştı
 
Geçtiğimiz nisan ayında sektöre hızlı bir giriş yapan Medkon Denizcilik, özellikle Libya-Türkiye hattında kısa zamanda adını duyurmayı başardı.

Medtrans ve Elkenz şirketlerinin ortaklığı ile kurulan Medkon Denizcilik’in Genel Müdürü Mahmut Işık, henüz çok yeni bir şirket olmalarına rağmen konteyner ve açık yük taşımacılığı konusunda, kısa zamanda büyük bir başarı yakaladıklarını dile getirdi.

Türkiye ile Libya limanları arasında, haftalık düzenli servis hizmeti sunmak amacıyla Nisan 2009’da Medkon’u kurduklarını dile getiren Işık, ”3 ay gibi kısa bir zamanda hattımız oturdu. Hat tecrübemizin, özellikle Libya hattında çok eski olmamızın bunda büyük etkisi var. Yurtdışındaki müşterilerimizin bizi daha önceden tanıyor olmaları ve senelerdir süren dostluk ilişkilerimiz, bizi kısa zamanda başarıya götürdü” dedi.

“Yatırımlarımız için krizi bekledik”

Kriz dönemlerinde bazı yatırımların fırsat olduğunun bilincinde olduklarını belirten Işık, “Yatırımlarımızı kriz öncesinde değil de, kriz sürecinde yapmayı uygun bulduk. Kriz döneminde aldığınız gemiler veya konteynerler, normal zamanda alabileceğinizin çok daha altında. Sadece konteyner yatırımımız 1 milyon doları aştı. Aynı zamanda gemiler alıyoruz. Biz şunu biliyoruz ki, kriz döneminde yapılan uygun yatırımlarla, diğer zamanlarda çok daha uzun vadede yapılacak işleri, kriz sürecinde daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Kısa vadedeki hedeflerimizi umduğumuzdan çok daha erken bir süreçte tamamladık. Şimdi sıra orta ve uzun vadedeki atılımlarımızı tamamlamakta. Amacımız, şirketimizin sahip olacağı çok yönlü yük taşımaya uygun gemi filosunu tamamlamak ve hizmet kalitesinden ödün vermeden, farklı destinasyonlar ile uğrak yapılan ülke ve liman sayılarının artırmak olacaktır” şeklinde konuştu.

“Üç ayda bu hattaki rakiplerimize ulaştık”

Medkon Denizcilik Genel Müdürü Mahmut Işık, uzun zamandır bu hatta devam eden rakiplerine rağmen, tanınan ve tercih edilen bir firma olmalarını da şu sözlerle açıkladı:

“Biz müşteri odaklı çalışan bir şirketiz. Müşterilerimizin taşınan yükleri hakkında, yükleme öncesi operasyonlardan, yükün alıcıya teslimine kadarki süreçte sürekli bilgilendirilmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Her şeyden önce lokal düşünmek gerekiyor. Libya böyle bir yer. Her ay mutlaka bir kere müşterilerinizi ziyaret etmeniz gerekiyor. Biz söze dayalı çok işler yapıyoruz. Müşterilerimizin sözüne güvenerek tek bir telefonla gemi kaldırabiliyoruz. Bu deniz ticaretinde çok fazla görülen bir şey değil. Sonuç olarak kısa zamanda bu hatta çok güzel bir yer edindik. Hedefimiz çok daha büyümek. Şu anda Libya-Türkiye hattına odaklanmış olsak da, amacımız sadece Libya’dan Türkiye’ye değil, Libya’dan diğer ülkelere de hat kurmak.”

Kaynak: Aysel Gençer - Perşembe Rotası

www.DenizHaber.Net

Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim