• BIST 92.708
  • Altın 209,327
  • Dolar 5,2950
  • Euro 6,0348
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 16 °C
  • Antalya 17 °C
  • Muğla 13 °C
  • Çanakkale 16 °C

Piri Reis Üniversitesi 2015 Güz Kariyer Günleri yapıldı

Piri Reis Üniversitesi 2015 Güz Kariyer Günleri yapıldı
Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Kulübü tarafından düzenlenen 2015 Güz Kariyer Günleri Türkiyenin önde gelen denizcilik şirketlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Kulübü tarafından düzenlenen 2015 Güz Kariyer Günleri  Türkiyenin önde gelen denizcilik şirketlerinin katılımıyla gerçekleşti.Kariyer Günlerinin ilk konuğu olarak, Günü Armona Tanker adına İnsan Kaynakları Müdürü Özgür Çetinkaya katıldı. Şirket Filosu hakkında bilgi verildikten sonra şirketin stajyer politikası ve işe alım sürecinden bahsedildi. Stajyerlerin  kendilerini için önemli olduğundan ve ileride filolarında zabit olarak görmek istediklerini söyledi, soru cevap şeklinde devam eden oturum Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Özkaynak tarafından hediye takdimi ile son buldu, İkinci oturum ise YaSa Denizcilik adına I.K Müdürü Muammer Bıçakçı,Faruk Celayir  ve Fatih Ertem  in katılımlarıyla gerçekleşti. Filo ve Stajyer politikalırından bahseden Sn. Faruk Celayir  daha sonra şirketin eğitim politikasını kendilerinin için önemli olduklarını, her personele katılım öncesi eğitim verdiklerini ve bu sürecin şirket bünyesinde devam ettiğinden bahsetti.  Kariyer Günlerine katılımlarından memnuniyet duyduğunu söyleyen Sn. Muammer Bıçakçı bu senede stajyer alımı yapacaklarını söyledi. Kariyer Günlerinin ilk günü Şirket yetkililerine  hediye takidimi ile son buldu.

Kariyer günlerinin İkinci günü sektöre yeni katılan Turgut Aydın Holding’e ait Aydın Gemi İşletmeciliği(AyShips) ile başladı,  İ.K Müdürü Özge Ataman şirketin henüz yeni kurulduğunu şu anda iki gemileri olduğunu ve önümüzdeki yıl içerisinde 2 geminin daha filoya katılacağını söyledi.İlerleyen yıllarda şirket filosunun 10 geminin üzerine çıkacağından bahsetti. İkinci oturum ise Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odası (GEMIMO) başkanı Feramuz Aşkın’ın katılımıyla devam etti, GEMIMO hakkında bilgi verildikten sonra Odanın faaliyetleri konusunda öğrencilere sunum yapıldı. Sektörde oluşabilecek istihdam sorunu ve kontrolsüz şekilde sayısı artan Denizcilik Fakültelerinin sektörde yaratacağı etkilerden bahsedildi.

Kariyer Günlerinin 3.günü ,  İlk konuk Omikron Crew Management oldu. Kpt. Burak Şermet ve Kpt. Özgür Alemdağ’ın katılımıyla gerçekleşen oturum, kuruluş öyküsünün ve şirketin eğitim sisteminin anlatılmasıyla başladı. Daha sonra Omikronun yunan crew management firması olan Epsilon Hellas ın Türkiye ofisi olduklarını bunun yanında Oldendorff gibi başka yabancı firmalarında Türkeyedeki temsilcisi olduklarını ve ileri dönemlerde başka firmalarlada anlaşmalar yapılabileceğini belirttiler. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği  oturum  Soru – Cevap  şeklinde devam etti.Denizcilik Fakültesi dekanı Prof. Dr. Süleyman Özkaynak tarafından hediyelerinin takdimi ile ilk oturum son buldu.  

Günün ikinci oturumu, Turkon Line adına Kpt.Musa Cıbıroğlunun katılımıyla gerçekleşti . Kariyer Günlerinde olmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Cıbıroğlu şirketin filo bilgisi ve personel politikarları hakkında bilgi Verdi. Soru-Cevap şeklinde devam eden oturum hediye takdimi ile son buldu.Kariyer Günlerinin ikinci haftasının ilk konuğu Arkas Line oldu. Arkas Line adına katılım sağlayan P.Müd. Ferit Gökdeniz ve Recai Bayramoğlu katıldı. Arkas Deniz Ticaret Filo’su hakkında bilgilendirici yansı gösterisinin ardından şirketteki stajyer ve zabitan çeşitliliğinden bahseden Recai Bayramoğlu ‘’Arkas Deniz Ticaret Filosunda kesinlikle okul ayrımı yoktur. Meslek Liselerinden, meslek yüksek okullarından ve denizcilik fakültelerinden stajyer ve zabitan alımı yapmaktayız. Bizim için önemli olan kardeşlerimizin Arkas Deniz Tİcaret Filosunda görev yapmak istemeleri ve konteynır gemilerinde çalışmak istemeleridir. Her okula eşit mesafedeyiz ve adil bir paylaşım yapmaktan yanayız’’ ifadelerini kullandı. Kontrat süreleri ve çalışma koşulları hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra öğrencilerden gelen soruları cevapladı. Konuşmasının sonunda öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda Piri Reis Üniversitesi öğrencilerini filolarında görmekten memnun olduklarını belirtti. Oturum Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Özkaynak’ın plaket takdimi ile sonbuldu.

Kariyer Günlerinin II.Haftasında katılan bir diğer şirket ise Active Ship Management idi.Şirket adına katılım gösteren İ.K Müdürü.Aras Bile Aksüyek  Filolarında 9 gemi bulunduğunu, Gemilerinin işletmesinin yabancı firmalar tarafından  yapıldığını öğrencilere anlattı. Stajyer ve Zabitan politikası hakkında bilgi verildi, Soru-Cevap Şeklinde devam eden oturum Hediye takdimi ile son buldu. Günün 2.Oturumundaki konuklar  ise  Beşiktaş Group adına Filo Müdürü Kpt. Adil Kamil Özkan ve İnsan Kaynakları Uzmanı Sn. Seda Mısır idi. Şirketin tarihi hakkında bilgi veren Sn.Özkan daha sonra personel devamlılığının ve emniyet kültürünün kendileri için önemli olduğunu şirketin bu konuya fazlasıyla önem verdiğini vurguladı. Filo ve Çalışma bölgelerini hakkında bilgi verildikten sonra  öğrencilerin soruları cevaplandırıldı. 

Kariyer Günlerinin son gün konukları ise İnce Denizcilik idi. Şirket adına katılan D.P.A Yaşar Canca ve İ.K Müdürü Şeyma Sezgin filo ve şirket hakkında bilgi verdiler. Gemilerinin çoğunluğunun Türk Bayraklı olduğunu ve bunun birçok personel için avantaj olduğundan bahsettiler.  Filoya yeni katılacak gemiler ile önümüzdeki yıllarda filolarının büyüyeceğinden bahseden Canca öğrencilere mesleki olarak tavsiyelerde bulundu.Öğrencilerin staj konusundaki sorularını cevaplayan Sn.Yaşar Canca ve Şeyma Sezgine hediyelerinin takdiminden sonra oturum son buldu. 

Piri Reis Üniversitesinde kariyer Günlerinin son konuğu TUDEV Kariyer Planlama İktisadi İşletmesi oldu.TÜDEV Genel Müdürü Çetin Erzor ve Kaptan Tufan Şahin öğrencileri Vadeli öğrenim ücreti, Kariyer Planlama İktisadi İşletmesinin üniversiteye sunacağı hizmetler, kurul ve öğrenci arasında ki ilişknin nasıl yönleneceğini anlatan sunumun ardından Kaptan Tufan Şahin bu projede yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile gertirdi.  İşletmenin asıl amacının Uluslararsası denizcilik piyasasından crew manning acentalarının  yaptığı görevleri Piri Reis Üniversitesi içinde uygulayarak kariyer planlaması yapmak olduğunu belirtti. Profesyonel Crew Manning acentası hizmeti verebilmek için tüm belge ve sertifikaları aldıklarını, ülkemizde işkur ve Armatöre kuruluşlar ile ortaklaşa çalıştıklarını, bunun yanında yabancı firmalar ile irtibat halinde bulunduklarını, yakın zamanda yabancı firmalarlada anlaşma yapacaklarını dile getiren Şahin , Kurumun amacanın öncelikli olarak Piri Reis Üniversitesi öğrenci ve mezunları başta olmak üzere hem okurken hemde mezun olduktan sonra ileriye yönelik kariyerlerinde yardımcı olabilmek olduğunu belirtti.

arkas9-copy.jpgbesiktas10-copy.jpggemimo3-copy.jpggemimo6-copy.jpg

Deniz Haber Ajansı

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim