• BIST 94.887
  • Altın 245,468
  • Dolar 6,3495
  • Euro 7,4057
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 27 °C
  • Antalya 27 °C
  • Muğla 25 °C
  • Çanakkale 22 °C

UND'nin açıklamalarına yanıt geldi

UND'nin açıklamalarına yanıt geldi
Dün “UND’YE HACİZ GELDİ” başlıklı haberde yer alan, Uluslararası Nakliyeciler Derneği tarafından yapılan açıklamalara cevap geldi.

UND'nin açıklamalarına yanıt geldi

Dün www.denizhaber.com.tr ‘da “UND’YE HACİZ GELDİ” başlıklı haberde yer alan, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) tarafından yapılan açıklamalara cevap geldi.

Müvekkil alacaklı şirket adına Avukat M. Hakan Tüfekçi tarafından yapılan açıklamada, UND’nin müteselsil kefil olduğu tedariklerden doğan borcun, ödeme vadesi üzerinden çok uzun süre geçtiği hatırlatılarak borçluya daha önce 6 Aralık tarihinde haciz işlemi uygulandığı ve kısmi tahsilatın yapıldığına değinildi. Bahse konu haciz işleminin tamamen mahkeme kararları ve İcra İflas Kanunu çerçevesinde gerçekleştiğinin hatırlatıldığı açıklamada, alacağın tahsili için,  borçluların tüm mal varlıkları ve ortaklıkları üzerinde işlemlerin devam ettiği bildirildi.

Tedarikçi şirket vekili Avukat M. Hakan Tüfekçi tarafından yapılan açıklamanın tam metni ise şöyle:

1 – Bahse konu haciz işlemi, borçlu avukatları ve yönetim kurulu üyelerince imzalanmış resmi haciz tutanağında görüleceği gibi 14.12.2010 salı günü saat 17:35 de gerçekleştirilmiş olup, işlemler tamamen yasal zeminde ve İcra İflas Kanunu hükümlerine uygun surette gerçekleştirilmiş olup, borçlu tarafından kamuoyuna kasten ve maksatlı olarak yanlış bilgi verilmektedir. Bu konuda her türlü hukuki ve cezai haklarımız saklıdır.

2 – UND tarafından kamuoyuna asılsız iddialar sunularak, muaccel olmayan borçlar için haciz yapıldığı söylenmektedir. Taraflar arasındaki hukuki belgelerde sabit olduğu üzere UND Deniz Taşımacılığı A.Ş. (“UND Deniz”) kirasında bulunan gemilere sağlanan ve UND’nin mütesselsil kefil olduğu tedariklerden doğan söz konusu borcun, ödeme vadesi üzerinden çok uzun süre geçmiş olup, taraflar arasındaki anlaşmaya aykırı şekilde borçlar vadesinde ödenmeyip, hukuki işleme konan senetler ile birlikte daha öncede borçluya 06/12/2010 tarihinde haciz işlemi uygulanarak kısmi tahsilat elde edilmiş ve bu durum üzerine borçlu tarafından imzalanmış hukuki evraklarda açıkça yer aldığı gibi tüm borç mahkeme kararı ile muaccel hale geldiği tespit edilerek, bahse konu haciz işlemi tamamen mahkeme kararları ve İcra İflas Kanunu çerçevesinde gerçekleştirilmiştir.

3 – Alacağın tahsili için, borçluların tüm mal varlıkları ve ortaklıkları üzerinde işlemler devam etmektedir.

4 – Müvekkilimiz denizcilik ve tedarik piyasasında müstesna bir yere sahip, üstün itibarı ile bilinmekte olup, bu süreçte borçlu ile sürekli olarak iyi niyetli görüşmelerde bulunarak çok uzun süreli esneklikler sağlamış ve borcun anlaşma şartları dahilinde ödenmesi kaydı ile aynı işbirliğini göstereceğini bildirmiş olup, tüm bu süreçte borçlu sürekli olarak gerçek dışı bilgiler verip, görüşmelerde verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmemesi sonucu konu Yargıya intikal etmiştir. Gerçek dışı açıklamalara ve bu sürece dair her konuda tüm hukuki ve cezai haklarımız saklıdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

www.DenizHaber.Com.tr

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Müh.Kaptan Refik Akdoğan
24 Aralık 2010 Cuma 14:54
UND
Bir zamanlar göğsümüz kabararak seyrettiğimiz UND gemilerinin başına gelenleri yukarıdaki açıklamalardan, bilgi eksikliğim nedeniyle pek anlayamadım. Ne olursa olsun onun kurucuları olan ULUSOYLAR, UND'yi eski haline getireceklerine innıyorum.Bekleyin göreceksiniz. Allah çalışanların yardımcısıdır.
95.14.6.121
ALI
22 Aralık 2010 Çarşamba 15:15
UND GAMEOWER
UND DENİZDE ARADIĞINI BULAMADI YOLUN SONUNA GELDİ
88.236.35.98
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim